تبلیغاتبیش از هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند/ 70 اجرا به مرحله رقابتی رسیدند

نشست خبری سومین جشنواره و جایزه همایون خرم با حضور بردیا صدرنوری مدیر جشنواره، ناصر ایزدی دبیر جشنواره در تالار وحدت برگزار شد.

همایون خرمبه گزارش خبرنگار حوزه موسیقی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست خبری سومین جشنواره و جایزه همایون خرم با حضور بردیا صدرنوری مدیر جشنواره، ناصر ایزدی دبیر جشنواره و رضا خرم فرزند استاد همایون خرم در تالار وحدت برگزار شد.

ایزدی دبیر جشنواره در این نشست خبری گفت: امسال سومین سال جشنواره است. در  سال اول کل شرکت‌کننده‌ها 70 نفر، سال گذشته 700 نفر و امسال 1040 نفر بودند که این رشد خوب و چشمگیری نشان می‌دهد. شرکت‌کننده‌ها از تمام ایران و زیر 18 سال هستند.

وی افزود: تعداد نفرات شرکت‌کننده در این جشنواره 1040 نفر عنوان شد که 510 نفر آن را دختران و 530 نفر را پسران تشکیل می‌دهند. تاکنون 395 اجرا به جشنواره رسیده است. 254 اجرا  از آثار استاد همایون خرم، 61 اجرا از استاد همایون علی تجویدی، 57 اجرا از استاد روح الله خالقی و 23 اجرا بر اساس ملودی‌های اصیل ایرانی بوده است. در این جشنواره هنرمندان از 54 شهر و 37 آموزشگاه در این جشنواره شرکت کرده‌اند.
 
پس از داوری‌های انجام شده، تعداد اجراهای پذیرفته‌شده برای شرکت در مرحله رقابتی 70 اجراست که شامل 41 تکخوانی و تکنوازی، 13 اجرای دو و سه نفره و 15 اجرای گروهی است. 

تعداد نفرات پذیرفته شده، در این مرحله 298 نفر است که 176 نفر آن را دختران و 122 نفر را پسران تشکیل می‌دهند. پذیرفته شدگان از 16 آموزشگاه کشور بوده‌اند.

ایزدی اظهار داشت: تعداد شهرهای شرکت‌کننده نشان می‌دهد موسیقی اصیل ایرانی به تمام شهرهای ایران رفته و بچه‌ها بعضاً با امکانات محدود شرکت کردند. آموزشگاه‌ها امسال خوب همکاری کردند و حتما از آنها تقدیر خواهد شد.  مدارس هم امسال با همت مسئولین و والدین شرکت کردند.

ادامه دارد/