تبلیغاتکتاب «امین زبان و ادب پارسی» در رادیو ایران معرفی می‌شود

رادیو ایران در ماه جاری، به منظور پاسداشت زبان فارسی، به معرفی کتابی درباره گسترش زبان و ادبیات فارسی می‌پردازد.


وی ادامه داد: یکی از این فعالیت‌ها معرفی و رونمایی از کتاب ارزشمند «امین زبان و ادب پارسی» است. این کتاب در برگیرنده راهکارهای علمی و عملی حضرت آیت الله خامنه‌ای درباره پویش و گسترش زبان و ادبیات فارسی است.
 
محمد حسن مقیسه، پژوهشگر و گردآورنده کتاب این اثر را در هفت فصل تقسیم‌بندی کرده است که در برگیرنده دغدغه‌های رهبری انقلاب درباره زبان فارسی است.
 
وی در خصوص رونمایی از کتاب «امین زبان و ادب پارسی» عنوان کرد: در این رونمایی از حضور شخصیت‌های فرهنگی و خادمان زبان فارسی بهره خواهیم برد و پژوهشگر کتاب هم حضور خواهد داشت. کتاب «امین زبان و ادب پارسی» در 260 صفحه تدوین و توسط انتشارات انقلاب اسلامی نشر یافته است. این کتاب با توجه به نگرانی‌ها و امیدواری‌های رهبر معظم انقلاب درباره زبان فارسی پدید آمده است. ایشان در دیدار 19 آذر 1392 با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، نگرانی عمیق خویش را از وضعیت کنونی زبان فارسی و بی توجهی ارگانهای مختلف به این عنصر وحدت ساز و فرهنگ آفرین بیان داشته و فرموده اند: «من خیلی نگران زبان فارسی‌ام ،خیلی نگرانم...من می بینم کار درستی در این زمینه انجام نمی گیرد و تهاجم به زبان فارسی زیاد است».

انتهای پیام/