تبلیغاتمحبوب‌ترین کتاب‌های 2016 کدامند؟

دسته بندی های مختلفی برای کتاب ها وجود دارد که هزاران نویسنده و ناشر در سراسر جهان در این عرصه فعالیت می کنند، اما برخی از کتابها بیشتر مورد اقبال مخاطبان خود هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کارشناسان براساس بررسی از چند کتابفروشی مشهور در کشور ایالات متحده از جمله کتابفروشی مشهور شهر سانفرانسیسکو، منهتن و سیاتل دریافتند که در سال 2016 بیشترین علاقه مندی برای خواندن کتاب به کتاب های مختص کودکان اختصاص داشته که بالغ بر 532 عنوان کتاب می شود، دومین رتبه به کتاب های مربوط به نوجوانان با تعداد 398 جلد کتاب مختلف اختصاص دارد. 

بر این اساس رتبه سوم نیز مربوط به کتابهای جنایی، معمایی و هیجانی با تعداد 309 جلد کتاب مختلف متعلق است.

در رتبه چهارم نیز کتابهای مربوط به جوانان با 229 جلد و در آخر این لیست کتابهای علمی تخیلی با 216 جلد کتاب مختلف قرار دارد.

این تحقیقات نشان می دهند که مردم به خواندن کتابهای مربوط به آموزش کودکان، روانشناسی کودک و داستان های کودکانه این روزها بیشتر اهمیت می دهند، زیرا مایلند کودکان خود را به خوبی تربیت کنند و باعث رشد و موفقیت آنها در آینده شوند.

محبوب ترین کتاب های مورد علاقه مردم جهان در سال 2016

برخلاف دهه های قبل کتاب های علمی تخیلی از اقبال و توجه کمتری از سوی مخاطبان برخوردار شده اند، کارشناسان علت را در گرایش کمتر نویسندگان به نوشتن این نوع کتاب ها و بی علاقگی مردم به خواندن داستان های غیر واقعی می دانند.

منبع:sanfranciscobookreview

انتهای پیام/