تبلیغاتفرمانده عملیات نینوا: ساحل چپ موصل به‌زودی آزاد می‌شود

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، نجم الجبوری فرمانده عملیات نینوا گفت که ساحل چپ موصل در نزدیک‌ترین زمان ممکن به‌طور کامل از لوث تروریست‌های داعشی آزاد می‌شود.

وی در اظهارات مطبوعاتی گفت: ما به سمت محور شمالی پیشروی کرده‌ایم تا راه رسیدن امدادها و کمک‌ها به تروریست‌ها از طریق مناطق محور تلکیف به موصل را قطع کنیم.

جبوری با اشاره به آزادسازی کارخانه داروسازی الحکماء گفت: نیروهای ما پیشروی خوبی در منطقه الحدباء‌کسب کرده‌اند و بیش از 70 تروریست در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی در محور شمالی  به هلاکت رسیده‌اند.

این فرمانده عراقی گفت: من نمی‌توانم زمان مشخصی برای بازپس‌گیری کامل ساحل چپ موصل اعلام کنم ولی تاکید می‌کنم که این امر در نزدیک‌ترین زمان ممکن اتفاق می‌افتد، زیرا ما در درجه اول باید به حفظ و امنیت غیرنظامیان فکر کنیم.

«عبدالغنی الاسدی» فرمانده نیروهای مبارزه با تروریسم عراق روز پنجشنبه اعلام کرد که مرحله دوم عملیات آزادسازی موصل با هدف پاکسازی ساحل چپ شهر موصل آغاز شده است.

عملیات آزادسازی نینوا از 26 مهر ماه آغاز شده است و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه صدها کیلومترمربع و ده‌ها محله در استان نینوا را از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کرده‌اند.

انتهای پیام/