تبلیغاتحوزه های علمیه در رفع مشکلات عقایدی جوانان مسئولیت دارند

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان ، آیت الله رضا استادی ظهر پنجشنبه در مراسم بزرگداشت آیت الله سید محمد هادی میلانی در  سخنانی اظهار داشت: در روایت داریم که باید به دنبال علم رفت و در این عرصه با احساس مسئولیت و تلاش باید تلاش کرد و قدم برداشت.

آیت الله استادی ابراز داشت: در طول تاریخ فقه از زمان امام زمان تاکنون عالمان بسیار بزرگی زیسته اند و این از خصوصیات بزرگان دین بود که در مسیر کسب علم دارای جدیت و پشتکار بودند.

عضو شورای عالی مدیریت حوزه علمیه گفت: مرحوم آیت الله میلانی در دوران جوانی به مرتبه خوبی از سطح علمی رسیده بود و ایشان در سن ۳۰ سالگی دارای مرتبه علمی بالایی بودند .

وی گفت: عالمان بزرگ در طول تاریخ همواره دارای اخلاص بودند و این ویژگی مشترک بزرگان حوزه و دین است.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه آیت الله میلانی به دنبال مرجعیت نبودند افزود: ایشان بدنیال مطرح کردن خود نبود و کسی نمی‌دانست مدرسه حقانی زیر نظر ایشان اداره می شود.

استاد حوزه علمیه قم افزود: آیت الله میلانی در زمینه تبلیغ همواره احساس مسئولیت می کرد و شب های جمعه نیز صدها نفر از طلاب برای استفاده از محضر ایشان در مشهد مقدس جلسه می‌گذاشتند و آیت الله میلانی نیز آنها را راهنمایی می‌کرد.

آیت الله استادی افزود: اگر احساس مسئولیت داشته باشیم کارها پیش خواهد رفت و خلوص نیت در حقیقت انسان را هدایت و به قدرت واقعی می رساند و در کلام نیز تأثیرگذار است.

عضو شورای عالی مدیریت حوزه های علمیه گفت: آیت الله میلانی در تقوا ، تهذیب و احساس مسئولیت در مرتبه بالای قرار داشت و در انقلاب اسلامی نیز همراهی خوبی با امام راحل داشت.

وی خاطرنشان کرد: امروز  جوانان از حیث عقاید و شبهاتی که دشمنان برای آن ها ایجاد می‌کنند مشکل دارند در این راستا باید احساس مسئولیت کرد و حوزه های علمیه در این مسیر باید تلاش کنند.

انتهای پیام/