تبلیغاتدعوت پوتین از فرزندان دیپلمات های آمریکا برای شرکت در جشن سال نو کاخ کرملین

رییس جمهور روسیه فرزندان دیپلمات‌های آمریکا را به جشن سال نو در کاخ کرملین دعوت کرد.

دعوت پوتین از فرزندان دیپلمات های آمریکا برای شرکت در جشن سال نو کاخ کرملینبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه العالم، برخلاف پیش بینی های غرب درباره واکنش ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به اقدام واشنگتن دراخراج 35 دیپلمات روس از آمریکا، پوتین از همه کودکان دیپلمات های آمریکایی در روسیه خواست در مراسم سال نوی میلادی در کرملین حضور یابند.

بر این اساس، درحالی که رسانه های آمریکایی و اروپایی از تصمیم مسئولان روس برای بیرون راندن دست کم 35 تن از کارکنان سفارت آمریکا در روسیه و کنسولگری های وابسته به آن از این کشور خبر دادند، پوتین روز جمعه در بیانیه ای، مخالفت خود را با این تصمیم اعلام کرد.

پوتین دراین بیانیه اعلام کرد:« ما برای دیپلمات های آمریکایی مشکلی ایجاد نخواهیم کرد و آن ها را اخراج نخواهیم کرد. اعضای خانواده ها و کودکان آن ها را از استفاده از اماکن تفریحی معمول برای حضور در مراسم سال نوی میلادی منع نخواهیم کرد، از کودکان دیپلمات های آمریکایی می خواهیم که در مراسم و جشن های سال نوی میلادی در کرملین حضور یابند».

رئیس جمهوری روسیه درعین حال خاطرنشان کرد :«روسیه، طبق قوانین بین المللی فعلی، همه اصول و راه کارها را برای پاسخ مناسب به اقدامات آمریکا دارد».

انتهای پیام/