تبلیغاتآلودگی هوا بازگشت/ فعلا ناسالم برای گروه‌های حساس/ هوای ۲منطقه تهران پاک، ۵منطقه در هشدار

آلودگی هوا بازگشت/ فعلا ناسالم برای گروه‌های حساس/ هوای ۲منطقه تهران پاک، ۵منطقه در هشدار

جامعه > محیط زیست - مطابق پیش بینی‌ها، آلودگی هوا ناگهان به تهران بازگشت؛ کیفیت هوا در ۲۴ ساعت، ۴۰ واحد بدتر شد و صبح امروز به عدد ۱۲۳ رسید؛ ناسالم برای گروه‌های حساس.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هواشناسی پیش‌بینی کرده بود که پایداری جوی باعث انباشت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی می‌شود. حتی به همین منظور عصر دیروز، کمیته اضطرار مواقع آلودگی هوای تهران تصمیم گرفت از روز شنبه، طرح ترافیک در محدوده زوج و فرد اجرا شود.

با این حال اینکه از دیروز که هوا سالم بود و شاخص روی عدد ۸۳ قرار داشت تا امروز ۴۰ واحد به متوسط میزان انباشت آلاینده‌های هوا افزوده شده و هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است.

این درحالی است که صبح امروز هوای برخی مناطق تهران در وضعیت هشدار یا آستانه آن قرار داشته است و البته ۲ منطقه هم هوای پاکی دارد؛

مطابق نقشه، ایستگاه‌های دانشگاه شریف در جنوب منطقه ۲ و شادآباد در منطقه ۱۸، با عدد ۱۵۳ بدترین هوای صبح امروز را دارند؛ ناسالم برای همه گروه‌ها و در وضعیت هشدار، شهرری با عدد ۱۴۹، دانشگاه تربیت مدرس در جوار گیشا، با عدد ۱۴۷ و شهرداری منطقه ۲ با عدد ۱۴۶ در آستانه هشدار و ایستگاه‌های سنجش در منطقه ۱۶ و ۱۹ هم با عدد ۲۱ و ۱۳ وضعیت پاک را نشان می‌دهند.

باید انتظار داشت که هوا در ساعت‌های آینده از شرایط فعلی بدتر شود. همانطور که ساعت ۷ صبح امروز هم ۵ منطقه هوای پاک داشتند و تعداد مناطقی که حداقل کیفیت هوا را داشتند هم بیشتر بود.

۴۷۴۷