تبلیغاتبازیگری که با رقابت بزرگ می‌شود/ پرویز پورحسینی در «خندوانه» از خاطراتش گفت

بازیگری که با رقابت بزرگ می‌شود/ پرویز پورحسینی در «خندوانه» از خاطراتش گفت

فرهنگ > تلویزیون - پرویز پورحسینی با حضور در برنامه «خندوانه» از خاطران دوران تحصیل خود در دانشکده هنرهای زیبا و هم دوره بودنش با پرویز مشکاتیان گفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پرویز پورحسینی، بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون، شامگاه چهارشنبه هشتم آذر، مهمان برنامه «خندوانه» بود.

ابتدای برنامه پورحسینی قطعه‎ای را برای حضار زمزمه کرد. در ادامه، او درباره زمینه شروع فعالیت هنری‌اش توضیح داد: «اول کلاس‌های آقای سمندریان رفتم که تازه از آلمان بازگشته بود. بعد هم وارد دانشکده هنرهای زیبا شدم، فکر می‌کنم حدود دهه 50 بود، خیلی برایم جالب بود آن دوره. وقتی وارد بوفه می‌شدم، یک سمت بچه‌های موسیقی مثل پرویز مشکاتیان بودند، سمت دیگر در حوزه تجسمی ابراهیم حقیقی بود و خانم برومند و بابک و ... خیلی‌های دیگر از تئاتری‌ها حضور داشتند. به نظرم آن دوره دانشگاه هنرهای زیبا دوره شکوفایی هنری ایران بود.»

این بازیگر پیشکسوت درباره اینکه آیا هنوز هم با بازیگرانی که خوب بازی می‌کنند احساس رقابت دارد یا خیر، افزود: «آن بازیگران را دوست دارم چون هرچه بیشتر و بهتر بازی کنند باعث می‌شوند من هم بهتر باشم و بیشتر تلاش کنم و این‌گونه من را بزرگ می‌کنند.»

پورحسینی درخصوص جوایزی که تاکنون دریافت کرده است، گفت: «برای فیلم «مریم مقدس» دیپلم افتخار گرفتم و برای تئاتر هم چند جایزه دریافت کرده‌ام.»

او درباره دلیل موفقیت نسل‌شان درحوزه هنر توضیح داد: «ما وقتی شروع کردیم شهرت و پول برای‌مان مهم نبود، ما با تئاتر شروع کردیم که مخاطبان کمی داشت، مثل این برنامه نبود که این‌همه بیننده دارد.»

بازیگر سریال «هزار دستان» درباره اولین دیالوگی که روی صحنه بیان کرده است، به شوخی گفت: «برای زمان ناصرالدین شاه بوده یادم نیست (خنده). ولی در سال 49 «مرغ دریایی چخوف» را اجرا می‌کردیم و من در نقش نینا یک دیالوگی داشتم که این‌گونه بود: مردان، شیران، عقاب‌ها و گوزن‌های شمالی سال‌هاست که خاموش شده‌اند و...»

پورحسینی در پایان خاطره‌ای از همکاری‌اش با رامبد جوان را در یکی از فیلم‌هایش تعریف کرد: «یک صحنه بود من باید با موتور می‌رفتم و چون بلد نبودم، گاز زیاد دارم و به قول معروف ته چرخ زدم.»

57243