تبلیغات2017، دشوارترین سال آزمون صدراعظمی مرکل

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه "تاگس اشپیگل" در مطلبی با عنوان 2017، سال سرنوشت ساز برای مرکل نوشت: مرکل در سال 2017 در برابر سخت ترین آزمون قرار می گیرد. بعد از حمله تروریستی برلین مبارزات انتخاباتی سال آینده برای وی سخت تر و جامعه چند قطبی تر خواهد شد.

بعد از دستگیری عامل حمله کامیون به بازارچه کریسمس برلین حدود سه روز است که آلمان نفس راحتی می کشد. در کریسمس اکثر مردم در واقع به خود و خانواده هایشان مشغول هستند.

اما دوران صلح گویا در آلمان به سر رسیده است. آنگلا مرکل هم این را می داند. بررسی درباره حمله تروریستی برلین تازه شروع شده است و دقیقا بحث ها درباره عواقب این حمله نیز به جریان افتاده است.

شهروندان آلمانی و بخصوص مخالفان سیاسی مرکل دقیقا گوش می دهند که صدر اعظم در سخنرانی به مناسبت سال نوی میلادی چه حرف هایی برای گفتن دارد و چه چیزهایی را بازگو نمی کند.

در ادامه این مطلب آمده است: 2017 سال سرنوشت مرکل بوده و سخت ترین آزمون در پیش روی او قرار دارد. صدر اعظم آلمان حتی قبل از 19 دسامبر و حمله تروریستی برلین اعلام کرده بود که مبارزات انتخاباتی آینده در آلمان سخت تر از همیشه خواهد بود. البته حالا و بعد از اقدام تروریستی "انیس العامری" در برلین مناقشات و بحث ها تا انتخابات پارلمانی سپتامبر آینده در آلمان شدیدتر، و همراه با شکاف بیشتر و حتی کثیف تر خواهد شد.

آنگلا مرکل در مرکز این بحث ها و مشاجرات قرار دارد. اعتمادی که در انتخابات های گذشته منجر به پیروزی مرکل می شد از دست می رود.

مبارزه چند ماه اخیر برای یافتن رویکرد درست در سیاست پناهندگان و مقابله با راست افراطی تنها یک نمونه ای از آن بحران هایی است که در پیش روی مرکل قرار دارد.

نویسنده در ادامه به این مسئله پرداخت که چگونه حمله تروریستی برلین مرکل را بیش از پیش تحت فشار قرار داده است. علاوه بر حزب ضد یوروی آلمان حزب سوسیال مسیحی بعد از حمله تروریستی برلین به صورت گسترده خواستار بازنگری در سیاست های امنیتی و پناهندگی دولت شده است. کارشناسان سیاست داخلی تمام احزاب اشکارا درباره لزوم اخراج های قاطعانه تر، تاسیس مناطق ترانزینی در مرزها، نظارت های ویدئویی بیشتر و نظارت بیشتر بر عناصر خطر در این کشور بحث می کنند.

بسیاری ابهامات حالا باید در ارتباط با حمله تروریستی برلین مورد بررسی قرار گیرد، از جمله اینکه چگونه انیس العامری از چشم سازمان های امنیتی دور مانده است؟ چگونه حضور وی تا این زمان در آلمان تحمل شده است؟  آیا تحقیقات پس از این حمله تروریستی اشتباه جریان پیدا کرد؟ چگونه العامری توانسته بود با وجود جستجوهای گسترده سازمان های امنیتی به ایتالیا برود؟

خیلی مسائل همچنان نامشخص است و نه تنها کسانی که تا به حال نسبت به سیاست های مرکل ابراز تردید می کردند بلکه گروه های دیگری هم هستند که از شکست مفتضحانه سازمان های امنیتی در این حادثه سخن می گویند. اینکه در پایان تنها انجام یک بازرسی به صورت تصادفی در یک منطقه صنعتی در میلان ایتالیا فرار العامری را متوقف کرد احساسات نگران کننده را تشدید می کند.

نویسنده در ادامه از به وجود آمدن شرایطی دشوار برای مرکل سخن گفته و نوشت: حالا خود مرکل هم می داند که واقعا باید چیزی برای ارائه دادن به عموم داشته باشد. صدر اعظم بعد از کشتار در بازارچه برلین قول داد که همه جنبه های این حادثه را در اسرع وقت مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و آنجایی که نیاز به تغییرات سیاسی و قانونی هست اقدامات ضروری در دولت آلمان سریعا تنظیم و پیاده سازی شود.

آیا حالا یک تغییر رویکرد واقعی برای مرکل وجود خواهد داشت؟ آنگلا مرکل هرگز خود چنین اعترافی نکرده است، اما تغییرات سیاسی را رد هم نکرده است و این نشان می دهد مرکل در سال جدید خود را آماده می کند تا نقش جدیدی را بازی کند.

در بخش دیگری از این مطلب آمده است: در سال 2017 مرکل دیگر صدر اعظم پناهندگان نبوده بلکه صدر اعظم امنیت خواهد بود. وی باید برای جلب حمایت در ردیف های خود دولتی قدرتمند را مجسم کند.

اولین آزمون های مرکل در سال سرنوشت ساز 2017 سه انتخابات محلی در بهار سال آینده خواهد بود.

انتهای پیام/