تبلیغاتسفر به کاختی گرجستان

سفر به کاختی گرجستان، کوله پشتی: در سراسر کشور گرجستان، مکانهای زیادی برای بازدید وجود دارد. هر فصلی نیز دارای رنگ و ویژگی های خاص خود است، به همین دلیل است که برای بسیاری از مسافران، سفر در زمانهای مختلفی از سال می تواند جالب باشد. کاختی یکی از شهرهای گرجستان است که واقعا ارزش چندین بار بازدید را دارد...

سفر به کاختی گرجستان


کوله پشتی: در سراسر کشور گرجستان، مکانهای زیادی برای بازدید وجود دارد. هر فصلی نیز دارای رنگ و ویژگی های خاص خود است، به همین دلیل است که برای بسیاری از مسافران، سفر در زمانهای مختلفی از سال می تواند جالب باشد. کاختی یکی از شهرهای گرجستان است که واقعا ارزش چندین بار بازدید را دارد. مکان های تاریخی و طبیعی زیادی در کاختی موجود است که مسافران را جذب می کند.

1. صومعه ی ایکالتو

در قرن ششم بنیانگذاری شده و در اوایل قرون وسطی، بعنوان یک مرکز آموزشی تبدیل گردید که در آن " آرسن " فیلسوف گرجستانی و  بزرگترین شاعر گرجستان " شوتا روستاولی " در این مکان تحصیل و فعالیت می کردند. برای کسب اطلاعات بیشتر این صومعه می توانید سری به سایت TravelGIS بزنید.

2. مجموعه الله وردی

در قرن ششم توسط آشوری پدر یوسف که در همان صومعه نیز دفن شده است، تاسیس شد. این مجموعه در جنگ مورد آسیب قرار گرفت که چندین بار بازسازی شده است. در قرن 17 نیز توسط ایرانیان بازسازی شد و و در نهایت در سال 1742 گنبد این بنا توسط زلزله ای قوی آسیب دید که ترمیم آن توسط شاه هراکلیوس در سال 1750 انجام شد.

3. صومعه ی گرمی

واقع در منطقه قوارلی که در قرن شانزدهم ساخته شده است. این مجموعه تاریخی شامل سه بخش است: کلیسای جامع فرشته مقرب، محل اقامت خانواده سلطنتی و منطقه که در آن بازرگانان زندگی می کردند. در قرن هفدهم گرمی پایتخت کاختی بود. برای سال های بسیاری این شهر دارای زندگی و فرهنگ پر رونقی بود اما به دلیل درگیری های داخلی و همچنین حمله ی شاه عباس،شهر نابود شد. پس از آن، بخشی از مجموعه بازسازی شد اما شهر واقعی گرمی نیست.

4. Batonistsikhe در تلاوی

قلعه ای که محل اقامت پادشاهان کاختی در قرن هفدهم و هجدهم بوده است. برای اولین بار در سال 1667 پادشاه ارکل، کاخی با یک حمام و کلیسا ساخت. گسترش دادن و توسعه ی بناهای این کاخ در زمان سلطنت هراکلیوس (ارکل) دوم انجام شد.

5. صومعه ی نکرسی

این صومعه در منطقه قوارلی واقع شده است. صومعه ی نکرسی شامل یک کلیسای کوچک از قرن چهارم، سه کلیسا از قرن ششم، یک کلیسا عجیب گنبدی از قرن هشتم، یک قصر از همان دوره، شامل یک کلیسای کوچک از قرن چهارم، قصر سلطنتی سه کلیسای قرن ششم، سالن ناهار خوری، یک برج از قرن شانزدهم و همچنین آثار هنری بر دیوارهای این کاخ از قرون وسطی قابل مشاهده است.

6. کلیسای جامع Bodbe

منطقه ی زیبای اطراف کلیسا و همچنین وجود پارک، به شما برای کسب آرامش کمک خواهد کرد. نقاشی های روی دیوار این کلیسا نسبتا جدید است. پس از این کلیسا منطقی است که به سیغناغی بروید تا نمایشگاهی شگفت انگیز از قوم نگاری، نقاشی های نادر کشف شده ی نیکو پیروسمانی و همچنین نمای زیبای دره و کوه ی که قطعا در این فصل با برف پوشیده شده است و همچنین غذاهای محلی لذت ببرید.

7. پارک ملی وشلوانی

حتی در فصل زمستان هم زیباست. قبل از ورود باید در یکی از ورودی های پارک ثبت نام کنید پس همراه داشتن کارت شناسایی را فراموش نکنید. روند ثبت نام کوتاه است اما بازدید از این پارک کاملا ارزشمند است. چشم انداز بسیار جالبی در این پارک وجود دارد. در برخی موارد غیرقابل باور است که شما هم اکنون در گرجستان هستید.

8.داوید گارجی

اگر از باد نمی ترسید(در زمستان در کاختی گاهی اوقات باد می وزد) و همچنین به دیدن صومعه های باستانی،کاخ ها،غار و مناطق زیبا علاقه مند هستید،سری به داوید گارجی،صومعه ای غار مانند که در مرز آذربایجان واقع شده است،بزنید.پنل های خورشیدی بر روی سقف این کلیسا و همچنین نقاشی های زیبای روی دیوار این کاخ را از همه نظر خاص کرده است.

مترجم:سحر مردانه

منبع: georgia.travel