تبلیغاتنکاتی مهم برای سفر با نوجوانان

نکاتی مهم برای سفر با نوجوانان، کوله پشتی: مسافرت با نوجوانان کمی دلهره آور است زیرا آنها در این سن بسیار سرکش هستند. اما اگر نکاتی در این مورد را بدانید،خواهید دید که تجربه ای غنی و فوق العاده پیش رو دارید.

نکاتی مهم برای سفر با نوجوانان


کوله پشتی: مسافرت با نوجوانان کمی دلهره آور است زیرا آنها در این سن بسیار سرکش هستند. اما اگر نکاتی در این مورد را بدانید، خواهید دید که تجربه ای غنی و فوق العاده پیش رو دارید.

1. برنامه ریزی برای وعده های غذایی

هنگامی که با کودکان در سفر هستید، نباید بگذارید تا همه احساس گرسنگی شدید کنند و یا یک رستوران مناسب با بودجه ی خود پیدا کنید. کودکان مانند شما صبور نیستند. برای غذا خوردن باید برنامه ریزی درستی داشته باشید و ساعت های معینی را به آن اختصاص دهید. این ساعت ها باید طوری تعیین شوند که قبل از گرسنه شدن کودکان باشد.

2.انتخاب کارهایمورد علاقه نوجوانان

زمانی که در حال برنامه ریزی برای ماجراهای یک روز خود هستید، ابتدا کودکان را در نظر بگیرید. زمانی که در حال انتخاب فعالیت های روزانه ی خود هستید، باید تمام گروه های سنی که در سفر همراه شما هستند را در نظر بگیرید. اگر کودکان مشغول باشند و بذت ببرند، قطعا شما نیز لذت خواهید برد. نوجوانان اگر در سفر سرگرم و خوشحال نباشند، بسیار بهانه گیر می شوند.

3. بیشترین استفاده از زمان

گاهی اوقات بهتر است برنامه ریزی را کنار گذاشته و اگر از فعالیتی خوشتان آمده،زمان بیشتری را صرف آن کنید. ممکن است کودکان از بازی در ساحل بیشتر لذت ببرند تا کوهنوردی و یا پیاده روی. برای فعالیت ها و یا مکانهایی که قرار است در یک روز انجام دهید و یا ببنید، برنامه ریزی داشته باشید اما اگر از لحظه ی حال لذت می برید، پس زمان بیشتری به آن اختصاص دهید.

4. تنقلات و سرگرمی

آماده ی روبرو شدن با گرسنگی، تشنگی و خستگی در سفر با ماشین در مسافت های طولانی، پرواز و یا حتی در زمان اقامت باشید. باید علاوه بر تنقلات سالم مانند آجیل و میوه، برخی وسایل بازی و سرگرمی که در ماشین و یا هواپیما قابل استفاده است را همراه داشته باشید. حتی در زمان اقامت در هتل نیز باید حواستان به این موارد باشد.

5. انعطاف پذیر باشید و روال را بشکنید

معمولا زمانی که در خانه هستید برای استراحت و خواب کودک، برنامه ی سرسختانه ای دارید، اما زمانی که در سفر هستید، این سرسختی را کنار بگذارید. این بدان معنا نیست که استراحت کودک کلا نادیده گرفته شود، اما می توانید انعطاف پذیری داشته باشید و طبق خواسته ی او پیش بروید.

با رعایت این موارد خواهید دید که چگونه سفری با ارزش و خاطره انگیز به دور از استرس خواهید داشت.

مترجم:سحر مردانه

منبع: www.stuff.co.nz